Naukowe Koło Chemików OZON

Akademia Tarnowska

29.11.2020 r. Małopolska Noc Naukowców 2020 – Tym razem on-line

Pomimo niesprzyjającej sytuacji, przez którą nie możemy gościć Was w murach naszej Uczelni, zdecydowaliśmy się nie porzucać naszej tradycji – centralnego punktu Małopolskiej Nocy Naukowców w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, a mianowicie pokazu doświadczeń chemicznych.

Przygotowaliśmy dla Was dwa filmy, które – mamy nadzieje – przynajmniej w pewnym stopniu będą mogły przybliżyć Wam niezwykły świat chemii …

Pokazy chemiczne podzieliliśmy na dwie części (tak! Dwa razy więcej chemii!) Prezentują one różne typy reakcji chemicznych i niecodziennych zjawisk: od spalania, przez emisję światła, aż po nietypową kinetykę reakcji chemicznych.

Pomimo trudności życzymy niezapomnianych wrażeń w odkrywaniu chemicznego świata!