Naukowe Koło Chemików OZON

Akademia Tarnowska

11.03.2022 r. – Tarnowski Piątek Chemiczny – dr Agata Lada

11 marca gościliśmy na Uczelni uczniów szkół podstawowych z Tarnowa, Koszyc Małych oraz Żabna na wykładzie realizowanym w ramach „Tarnowskich Piątków Chemicznych”. To już kolejne spotkanie z młodzieżą szkół podstawowych w tym roku akademickim, które odbywa się tradycyjnie, w murach Uczelni, jednak pierwszy raz pod szyldem Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Podczas spotkania dr Agata Lada zaprezentowała wykład pt. „Kosmetyki upiększające dawniej i dziś”. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z historią wybranych kosmetyków stosowanych od czasów starożytnych, poznali też skład szminki, którą stosowała Królowa Kleopatra.
Po wykładzie tradycyjnie odbył się pokaz doświadczeń chemicznych przygotowanych przez Naukowe Koło Chemików OZON. Tym razem wśród doświadczeń znalazły się różne warianty reakcji Landolta, chemiczny atrament oraz uwielbiane przez wszystkich chemiczne światło.

Znajdź nas na facebooku